fbpx

Oxydtron – skuteczna i trwała izolacja na lata

Budynki z skorodowanymi elementami konstrukcyjnymi oraz uszkodzoną izolacją

Niestety w takich budynkach rzadko eliminuje się prawdziwe źródło problemów, a jedynie wykonuje się powierzchowne zabiegi:

Izolacja ścian

Skuteczna izolacja ścian od zawsze była wyzwaniem​

Do tej pory problem izolacji ścian i fundamentów można było leczyć jedynie objawowo. Osuszano mury i z mniejszym lub większym powodzeniem starano się trzymać wodę z dala od jej powierzchni.

Dobrą wiadomością jest to, że po „terapiach objawowych”, tak jak w medycynie, pojawiła się alternatywa, która faktycznie stanowi skuteczne "lekarstwo" dla naszych budynków, skupiając się na przyczynach problemu

Innowacją w technologii Oxydtron jest fakt, że dzięki jej zastosowaniu sprawiamy, że sama konstrukcja ściany jest w stanie utrzymać wodę od niej z dala

Najważniejszym elementem technologii Oxydtron jest woda, ale nie w tym sensie, że próbujemy ją usunąć. Postrzegamy ją jako składnik technologii, a także jako element pośredniczący. Dostarczamy więc do konstrukcji budynku tyle wody, ile jest w stanie wchłonąć (im więcej wody, tym lepsza izolacja). Może się to wydawać dość nietypowym podejściem, ponieważ jest ono całkowicie sprzeczne z naszą wiedzą o istniejących na rynku rozwiązaniach. Jednak stosując system Oxydtron, tworzymy powierzchnię z nadwyżką energii. Staje się ona nieprzepuszczalna i ma możliwość przeniesienia tej nadwyżki energii na starą, niskoenergetyczną masę muru. Daje to możliwość powstania wtórnej krystalizacji, podczas której również nagromadzone sole są wykorzystywane. Grzyby są zabijane w strukturze ścian przez ozon wytwarzany w procesie krystalizacji. Następnie wystarczy tylko czas na wytworzenie „masy izolacyjnej”, która jest niczym innym jak konstrukcją ściany w stanie równowagi energetycznej.

izolacja ścian oxydtron